Pedicure leczniczy.

PZP (podstawowy zabieg podologiczny):

PZP to pedicure klasyczny połączony z usunięciem modzeli (odcisków) przy użyciu skalpela. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Na koniec paznokcie są malowane odżywką, a w stopy wcierany jest odpowiedni krem.

 

Cena: od 100 zł

Obcięcie i oszlifowanie paznokci :

Zabieg przeznaczony np. dla osób starszych lub tych, które nieprawidłowo obcinają sobie paznokcie. Zbyt krótkie obcięcie paznokci umożliwia wtargnięcie do organizmu różnego rodzaju mikroorganizmów, a także może prowokować stany zapalne opuszka i jego rogowacenie.

 

Cena: od 50 zł

Usuwanie odcisków, modzeli:

Zabieg dla tych osób, które chcą się pozbyć uporczywego bólu spowodowanego odciskami i modzelami. Modzele i odciski powstają na skutek ucisku lub tarcia i należy regularnie się ich pozbywać. Najczęściej pojawiają się one na podeszwie stopy i opuszkach palców.

 

Cena: od 50 zł

Wrastające paznokcie:

Wrastające paznokcie to bolesny problem dla osób w różnym wieku. Skutecznym zabiegiem, który pomoże w walce z tą dolegliwością jest klinowe podcięcie lub założenie klamry na taki paznokieć.

Cena:

od 50 zł (klinowe podcięcie wrastającego paznokcia),

od 100 zł (założenie klamry ortonyksyjnej)

Rekonstrukcja płytki paznokciowej:

Rekonstrukcja płytki pourazowej specjalistycznym żelem. Rekonstrukcji wymagają najczęściej paznokcie, które uległy deformacji pod wpływem choroby lub wypadku. Bardzo często także paznokcie przyjmują zielone, szaroniebieskie lub zabarwienie pod wpływem przyjmowanych leków i wtedy warto się zgłosić do podologa.

 

Cena: od 50 zł

Badanie mykologiczne:

Bezbolesne pobranie próbki zmienionego chorobowo paznokcia oraz wysłanie materiału do badania. Choroby paznokci mogą dotknąć każdego. Nawet drobna zmiana wyglądu płytki paznokcia jest sygnałem do wykonania badania mykologicznego.

 

Cena: 120 zł

Opracowanie pękających pięt:

Pękające pięty to bolesna przypadłość, na którą cierpi spora ilość ludzi. Wynika ona z nieprawidłowej pielęgnacji pięt lub całkowitego jej braku, ale również ze zbyt intensywnego usuwania naskórka. Pęknięta skóra ułatwia wnikania do organizmu grzybów i wirusów. W czasie zabiegu rogowaciejący naskórek zostaje usunięty, a następnie na piętę nakłada się opatrunek ze środkiem leczniczym.

 

Cena: od 70 zł